5.0SMDJ22CA
Manufacturer:
Brightking Electronic
Mfr.Part #:
5.0SMDJ22CA
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMC(DO-214AB) SMD/SMT Working Voltage:22 V Breakdown Voltage:24.4 V Clamping Voltage:35.5 V Peak Pulse Power:5 kW Polarity:Bidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-65 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
PolarityBidirectional
Working Voltage22 V
Output Current1.4 A
Peak Pulse Current141 A
Number of Channels1
Breakdown Voltage24.4 V
Clamping Voltage35.5 V
Peak Pulse Power5 kW
Voltage ESD Contact30 kV
Voltage ESD Air Gap30 kV